Dlaczego warto zlecić stronę agencji reklamowej?

Szalenie popularne stało się ostatnio tworzenie stron www bez udziału specjalistów (programistów, grafików, analityków) i agencji reklamowych. Przez ostatnie lata powstało multum narzędzi, aby samemu wykonać prostą stronę internetową, nie musząc znać języków programowania, panujących trendów w grafice, czy dobrych praktyk podczas tworzenia stron internetowych. Dlaczego takie rozwiązanie może okazać się nietrafionym pomysłem i narazić Cię paradoksalnie na więcej strat, niż korzyści?

Doświadczenie

Tworzenie stron internetowych – takich, które osiągną postawiony przez Ciebie cel – wbrew pozorom wymaga sporego doświadczenia i specjalistycznej wiedzy. Wprawieni projektanci graficzni i programiści mający w swoim portfolio dziesiątki, a często setki zrealizowanych projektów (z różnych branż), potrafią sprawnie zrealizować Twój pomysł. Niejednokrotnie wychodzą przy tym z inicjatywą, proponując rozwiązania, o których Ty niekoniecznie mógłbyś pomyśleć, a będą wskazane w przypadku tworzonej dla Ciebie strony. 

Znajomość dobrych praktyk w procesie tworzenia stron internetowych może być kluczowa w przyszłości – odpowiednio przygotowana strona internetowa może np. lepiej wyświetlać się w wynikach wyszukiwania Google, czy być przyjazna dla użytkowników pod kątem UX (User Expierence). Poza tym, opatrzona przygotowaną przez specjalistę nowoczesną lekką szatą graficzną będzie miła dla oka, co zatrzyma odwiedzającego stronę internetową na dłużej.

Ograniczenie możliwości – nie wyjdziesz poza ramy narzędzia

Gotowe kreatory stron www są łatwe w obsłudze, ale przez to również ograniczone. Takie kreatory kuszą szumnymi hasłami o tym, że Twoja strona będzie gotowa w dwie, trzy, cztery godziny bez pomocy programisty – często jest to prawda. Jeśli planujesz jednak wyróżnić się na tle konkurencji, posiadać stronę o unikalnym wyglądzie, która wyposażona będzie w skrojone na miarę funkcjonalności – kreatory stron internetowych absolutnie się nie sprawdzą.

W Internecie funkcjonuje aktualnie około 2 miliardów stron internetowych. Posiadanie więc indywidualnego szablonu strony staje się powoli nie opcją, a obowiązkiem. Oferowane przez kreatory strony mają najczęściej kilka gotowych szablonów do wyboru, a więc na pewno nie mamy szerokiego pola do popisu, aby zostać zauważonym przez klientów.

Znajomość trendów i know-how

Przeglądając Internet, możemy trafić na strony internetowe, które najlepsze czasy mają już za sobą. Znajomość panujących trendów w projektowaniu graficznym to pierwszy element nowoczesnej, skutecznej strony www, bo nie od dziś wiadomo, że kupujemy oczami (produkty, treści, komunikaty). 

Załóżmy, że masz już przygotowane treści na stronę www – dobre jakościowo, dobrze opisujące Twoją ofertę. Odpowiednie ich zaprezentowanie jest jednak kluczowe. I tutaj z pomocą przychodzą graficy i programiści, którzy na bieżąco śledzą trendy tworzenia stron internetowych. Właściwie zaprojektowane poszczególne sekcje Twojej strony www będą spełniać założoną dla nich rolę (np. kierować do kolejnych podstron, skłaniać do zakupu, zachęcać do zostawiania kontaktu). Agencje reklamowe wiedzą co działa na poszczególne grupy docelowe, a więc dobierają rozwiązania szyte na miarę. I na koniec: dzięki wiedzy specjalistów będziesz mógł zająć się swoim biznesem, a kwestie promocyjno-marketingowe będą w dobrych rękach.

W czym pomoże Ci agencja reklamowa?

Jak widzisz, pójście na skróty w procesie tworzenia swojej strony internetowej może zadziałać na Twoją niekorzyść. Powierzenie takich działań agencji reklamowej oszczędzi Twój czas, niejednokrotnie nerwy, a także zapewni odpowiednią skuteczność Twojej strony internetowej.

Co może zaoferować Ci nasza agencja reklamowa?

 

Potrzebujesz strony internetowej, która będzie pracować na Twój sukces?

Świetnie trafiłeś. Tworzymy nowoczesne i skuteczne strony internetowe, które wyposażamy m.in. w unikalną szatę graficzną, lekką i przejrzystą prezentację treści, łatwy w obsłudze system zarządzania treścią i wiele innych.

Na dobry początek współpracy wycenimy Twoją stronę internetową bezpłatnie. 🙂

 

Chcę wycenę!


Autor wpisu

Kamil Jabłoński

W Storilo zajmuję się projektowaniem graficznym, a także kreowaniem wizerunku marek w Internecie.

Może Cię też zainteresować

Dodaj komentarz